Strona Stowarzyszenia Smoleńskiego i adres


Stowarzyszenie Smoleńskie czyli Stowarzyszenie którego celem jest powołanie Centrum Smoleńskiego, placówki obywatelskiej która będzie badać kompleksowo i niezależnie wydarzenia 10.04.2010 ma od lutego nowy adres oraz także stronę internetową.


https://stowarzyszeniesmolenskie.pl

(Tutaj także logo i adres Stowarzyszenia na macierzystej stronie Orędzi

https://cyprianpolakwiara.blogspot.com)

Biuro mieści się przy ul. Kopernika w Rzeszowie ( bliska okolica rynku) i jest w trakcie adaptacji, do czego potrzebne są: środki oraz czas własny członków. Swój czas członkowie Stowarzyszenia dadzą, środków na razie nie ma. Mamy gołą podłogę i rolety w oknach plus wyposażone sanitariaty. Potrzebne jest umeblowanie, zamontowanie baterii, zlewu i szafki zlewozmywakowej, środki na szyld nad ulicą i inne drobniejsze rzeczy.


Oraz od lutego jest płacony comiesięczny czynsz za wynajem + jednorazowa kaucja.


Publiczny adres Stowarzyszenia jest niezbędny. Adres zaś Stowarzyszenia w Rzeszowie musi być rzeszowski. Taki jest wymóg prawny. Nikt w Stowarzyszeniu nie jest z Rzeszowa poza mną co jest oczywiście bardzo złe.( Z tym, że ja w Rzeszowie mieszkam 3,5 roku i nie miałem wcześniej z Rzeszowem żadnych relacji poza pradziadkiem na cmentarzu trudno więc uznać mnie za Rzeszowianin a, zatem można rzec że z Rzeszowa nie ma nikogo).  Są z rejonu, ale z Rzeszowa nie ma nikogo. Liczyliśmy na pewną osobę z Rzeszowa, która ma dodatkowo doświadczenie w pokrewnej działalności, ale z powodów jej wiadomych nie jest w Stowarzyszeniu. Zatem niemożliwe było nawet wykorzystanie prywatnego mieszkania jako siedzibę Stowarzyszenia, bo w takim udostępnieniu musi to być mieszkanie własne a nie wynajmowane.


Było to więc rozwiązanie niezbędne.

Członkowie Stowarzyszenia, których jest bardzo niewielu, narzucili sobie wysokie składki miesięczne, ale oczywiście nie mogą one starczyć na czynsz za biuro, choćby dlatego, że jest nas bardzo mało. Opłaciliśmy też zastrzeżenie logo Stowarzyszenia, domenę, serwer. Szczególnie to pierwsze okazało się nie groszową opłatą.

Wszyscy Członkowie Stowarzyszenia, którzy pracują oczywiście jako wolontariusze, ponosili też dodatkowe koszty przy spotkaniach, ze względu na to, że poza osobami z rejonu Rzeszowa pozostałe są z innej części Polski i spotkania odbywały się także poza Rzeszowem. Oprócz przejazdu był to nocleg.

Do tej pory każdy z aktywnych członków Stowarzyszenia od września wydał na działalność około 1200 zł ( oprócz oczywiście darowizn niektórych i składki wszystkich) z własnych środków. (Przede wszystkim przejazdy i noclegi. W przypadku samochodu było to więcej). Te wydatki byłyby mniejsze gdyby osoby z Rzeszowa nie zawiodły a także z Krakowa bo przecież łatwo wrócić z Rzeszowa do Krakowa i nie jest potrzebny nocleg a i koszt przejazdu nie jest duży.

Piszę to o to aby pokazać jak wygląda aktywność tych nielicznych członków, nie tylko czas, ale i środki.

Uściślając: Oprócz tego że nikogo nie ma z Rzeszowa to także nikogo nie ma z Krakowa czyli obu miejsc gdzie jestem. 

W związku z brakami wpłaciłem niedawno na konto Stowarzyszenia trzy tysiące złotych. To jednorazowa darowizna na którą konkretną kwotę zezwolił mi Pan Jezus. Jest to oczywiście dzięki garstce z czytelników Orędzi przeze mnie, dzięki którym dużej hojności mogę sobie na coś takiego pozwolić. Przy tej okazji wielkie im Bóg zapłać! Czyli i oni wsparli tutaj Stowarzyszenie Smoleńskie tym samym sprawę Centrum Smoleńskiego.Nie mówiąc o tym, że wspierają ją przez samo umożliwienie mi działalności, Oprócz tego mniejsze darowizny były od kilku aktywnych członków Stowarzyszenia i dwie chyba od osób z zewnątrz. Za co również składamy Bóg zapłać.

Tak jak jest i było powiedziane konto, które jest na stronie Stowarzyszenia służy przede wszystkim temu aby zebrać środki na Centrum Smoleńskie. Natomiast niezbędne są także, nim powstanie Centrum, jednorazowe środki na wyposażenie biura  ( około 5 tysięcy zł) plus comiesięczny czynsz.

To oczywiście duże kwoty – zakup niezależnego budynku i adaptacja go do potrzeb pracy placówki naukowo badawczej i zapewnienie jej odpowiedniej ziemskiej ochrony ( bo Niebieska będzie przede wszystkim:). Duże jak na kieszeń przeciętnego Polaka. Małe jak na sprawę. Małe jak na całą Polskę.

Stowarzyszenie działa zgodnie z polskim prawem. Tym samym wyjaśnię czytelnikom Orędzi, przede wszystkim różnych Orędzi przez Stronę Przymierze Miłości gdzie było umieszczone wcześniej konto Stowarzyszenia ( były bowiem takie pytania kierowane do mnie), iż konto Stowarzyszenia nie ma nic wspólnego z moim kontem. Ja zaś nie mam samodzielnego dostępu do konta Stowarzyszenia, nie jestem prezesem Stowarzyszenia ani skarbnikiem.

Oczywiście osoby na które liczymy, które przyczynią się do powstania Centrum i potem jego utrzymania to muszą być osoby przede wszystkim spoza kręgu czytelników Orędzi ( choć da Bóg po Oświeceniu Sumień i takimi się staną a może i wcześniej podczas ucisku).

Natomiast wszystkich czytelników Orędzi, którzy znają przecież żądania i ponaglenia Pana Jezusa w sprawie Centrum Smoleńskiego a którzy do tej pory nie byli aktywni gdy idzie o finanse i nie wspierają zwłaszcza innych spraw społecznych, publicznych, zachęcam tutaj choć do jednorazowej aktywności, wedle swoich możliwości i serca dla Polski. Dołożenia swojej cegiełki dla biura Stowarzyszenia i jego możliwości reprezentacji i promocji Centrum Smoleńskiego a przede wszystkim dla uruchomienia Centrum Smoleńskiego. (numer konta na podanej stronie Stowarzyszenia).

Jak pisał Jan Kochanowski:

Dajmy, a naprzód dajmy!

Sami siebie, w późniejszej chowajmy potrzebie”.

Stowarzyszenie prosi też modlitwę (także ofiarowanie cierpień, dyskomfortów, trudności) w intencji Stowarzyszenia i jak najszybszego zrealizowania jego celów.Z Panem Bogiem


Krzysztof Michałowski

Członek Zarządu Stowarzyszenia Smoleńskiego
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

UWAGA!!! BARDZO WAŻNE INFORMACJE DLA POLAKÓW!!

„OŚWIECENIE SUMIEŃ” - Dla ratowania dusz ludzkich

WYRZEKANIE SIĘ ZŁYCH DUCHÓW i WYZNANIE WIARY

Forum do Orędzia (mi.n. ) z z 13 XI 2019 o broni i innych sprawach

Orędzia smoleńskie od 14 października 2016 do siedemnastego czerwca 2019

Tak, Adolf Kudliński został zabity

Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski w Świebodzinie 31 października 2020 roku

Po Intronizacji (31 października 2020) w Świebodzinie

Życzenia Bożonarodzeniowe